Zakończenie projektu Unicef „Szkoła z Prawami Dziecka”

Strona główna » Archiwum » Zakończenie projektu Unicef „Szkoła z Prawami Dziecka”

          4 czerwca w Stojedynce odbyła się niecodzienna uroczystość – ceremonia wręczenia GWIAZD SZERYFA PRAW DZIECKA przedstawicielom społeczności lokalnej, którzy, zdaniem uczniów naszej szkoły, w wyjątkowy sposób dbają o ich interes, stojąc na straży przestrzegania praw dziecka.

Spotkanie było finałowym elementem ogólnopolskiego projektu  Unicef „Szkoła z Prawami Dziecka”. Wcześniej w oparciu o materiały opracowane przez UNICEF wychowawcy przeprowadzili  godziny wychowawcze na temat praw dziecka. Po warsztatach Samorząd Uczniowski zajął się szukaniem  w swoim otoczeniu osób zasługujących na odznaczenie „Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka”. Jak się okazało, wyłonienie ostatecznej piątki laureatów nie było łatwe, gdyż wokół nas jest wielu wspaniałych ludzi dbających w wyjątkowy sposób o najmłodszych.

Uczniowie Stojedynki do tytułu Szeryfa Praw Dziecka nominowali:

Ewę Wacławik – wicedyrektora, psychologa i doradcę zawodowego Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Olsztynie. Pani Ewa pomaga uczniom w podejmowaniu trudnych decyzji i rozwiązywaniu ich  problemów.

Lenę Choromańską – nauczycielkę naszej szkoły, która swoją postawą promuje ideę wolontariatu, zachęca do pomagania potrzebującym, organizuje akcje charytatywne, uczy nas jak nie być obojętnym na krzywdę i potrzeby innych.

Jana Markowskiego – zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji, dzięki któremu możemy korzystać z zasobów doskonale wyposażonej bazy sportowej należącej do Komendy.

Damiana Deresiewicza – specjalistę ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który nie tylko ratuje życie i zdrowie swoim pacjentom, ale także pomaga nauczycielom w-f otoczyć specjalistyczną opieką najmłodszych uczniów naszej szkoły. Pan doktor sprawdza i diagnozuje ewentualne wady postawy dzieci ze Stojedynki.

Roberta Szewczyka  – przewodniczącego Rady Miasta, który stara się ze wszystkich sił, aby nasi uczniowie dostali nowy budynek, w którym będą mogli sie uczyć i rozwijać swoje talenty.

Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy III Gimnazjum, którzy przypomnieli swoim kolegom i koleżankom prawa dziecka. Specjalnie dla naszych gości zaśpiewali członkowie szkolnego zespołu wokalnego.

Dziękujemy Szeryfom Praw Dziecka za przybycie. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych lat owocnego działania na rzecz ochrony praw dziecka.

Podziel się:

Zobacz również
Współpracujemy
Hufiec Warmiński ZHP im. Ryszarda Knosały
WaszaEdukacja.pl
Ambasador przyjaznej edukacji
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
WSSE
UWM
Schronisko
Kapitał Ludzki
Olsztyn
Spręcograf
eTwinning
Erasmus +
Cambridge English
English Perfect
ZHR
Instytut Goethego UWM
Zeto
Falco
Wojewódzka Komenda Policji
Przemienieccy
Set point
Uniwersytet dzieci
Szkoła 101 Olsztyn

Społeczny Zespół Przedszkolno-Szkolny 101 w Olsztynie
ul. Mroza 25, 10-692 Olsztyn
tel.: 725 556 612, tel.: 89 523 65 39
Facebook

Na stronie
Polecamy
Najnowsze na stronie
Facebook