Organizacja pracy szkoły

Strona główna » Organizacja szkoły » Organizacja pracy szkoły
Organizacja pracy szkoły

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

  • 01 września 2021r. – rozpoczęcie roku szkolnego
  • 23 grudnia – 31 grudnia 2021r. – zimowa przerwa świąteczna
  • 24 stycznia – 6 lutego 2022r. – ferie zimowe
  • 14 kwietnia – 19 kwietnia 2022r. – wiosenna przerwa świąteczna
  • 24 maja – 26 maja 2022r. – egzaminy ósmoklasisty
  • 24 czerwca 2022r. – zakończenie roku szkolnego

Na podstawie § 5 ust.1 Rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego ustalam w roku szkolnym 2021/2022 następujące dni wolne od zajęć dydaktycznych:

  1. 12 listopada 2021r. (piątek) – po Narodowym Święcie Niepodległości
  2. 07 stycznia 2022r. (piątek) – po Święcie Trzech Króli
  3. 02 maja 2022r. (poniedziałek) – po Święcie Pracy
  4. 17 czerwca 2022r. (piątek) – po Bożym Ciele

Jednocześnie informuję, że nauczyciele zapewniają zajęcia opiekuńcze dzieciom, których rodzice zadeklarują taką potrzebę w czasie wyznaczonych dni wolnych.

Dyrektor
SZPS101 w Olsztynie
Izabela Złotkowska

Kalendarz  uroczystości  i imprez  „Stojedynki”  w  roku szkolnym  2021/2022

Wrzesień

  • Inauguracja roku szkolnego
  • Dzień Marzyciela (A. Domańska)
  • Dzień Chłopaka (wychowawcy)
  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego (B. Lipka-Kosakowska)
  • Europejski Dzień Języków (nauczyciele języków obcych)
  • Dni Nauki i Sztuki klasy 0-III (wychowawcy)
  • Tydzień kreatywności klasy 0 – III  (wychowawcy, świetlica)
  • Dzień Programisty (świetlica)
  • Jesień z poezją klasy III (A. Rudnicka)
  • Projekt eTwinning „Jeż, Jerzy i Ryś Ryszard w poszukiwaniu ginących gatunków” (świetlica, A. Rudnicka)
  • Projekt eTwinning „Łącz Kropki” – Międzynarodowy Dzień Kropki (świetlica)
  • Sprzątanie Świata klasy 0 – III (wychowawcy)
  • Spotkanie z policjantem klasy I  (wychowawcy, D. Pęcherzewska)
  • BohaterON klasy 0 – III (A. Organista)
  • Wycieczka klasy I – III (wychowawcy)
  • Wycieczka do Łodzi– Experymentarium klasy IV – VIII (wychowawcy)
  • Od września do czerwca: program Megamisja „Uczymy dzieci programowania” (świetlica)
  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (W. Borucka, A. Pskiet, M. Siwa)
  • Rajd rowerowy klasy VI – VII (K. Szewczyk, P. Kuźmicki, G. Kamiński)

Październik

  • Pasowanie Pierwszoklasisty (K. Brzozowska, J. Słotwińska)
  • Dzień Edukacji Narodowej i wspomnienie o patronce szkoły – Koronacja 16 X (Samorząd Uczniowski)
  • Dzień Papieski (L. Choromańska)
  • Międzynarodowy Dzień Muzyki (M. Kamińska-Lorych)
  • Pasowanie na Świetliczaka (świetlica)
  • Wycieczka do Warszawy – Teatr, Sulejówek, Muzeum J. Piłsudskiego
  • Code Week klasy 0 – III (świetlica)
  • Święto Przedszkolaka (A. Domańska)
  • Stojedynka pamięta – wyjście na cmentarze (U. Młodzianowska)
  • Halloween (nauczyciele języków obcych)

Listopad

  • Obchody Dnia Niepodległości (U. Młodzianowska)
  • Międzynarodowy Dzień Tolerancji klasy 0 – III (wychowawcy)
  • „Śpiewamy dla Ojczyzny” klasy 0 – III (wychowawcy)
  • „Tydzień dla Ojczyzny” – projekt eTwinning klasy 0 – III  (E. Biegańska, wychowawcy)
  • Święto Dziękczynienia (A. Bakuła, I. Kowalska, B. Lipka-Kosakowska)
  • Światowy Dzień Pluszowego Misia (świetlica, biblioteka)
  • Światowy Dzień Pierniczków (świetlica, biblioteka)
  • Konkurs recytatorski klasy IV – VIII (M. Sosnowski, A. Wąsowski)
  • 11 Listopada – śpiewamy dla Ojczyzny (M. Kamińska-Lorych)

Grudzień

  • Mikołajki (wychowawcy, Samorząd Uczniowski)
  • Akcje charytatywne (Samorząd Uczniowski, wszyscy nauczyciele)
  • Godzina kodowania klasy 0 – III (E. Biegańska)
  • Jasełka klasy I – III (wychowawcy)
  • Jasełka/Stare Miasto (L. Choromańska, wyznaczeni nauczyciele)
  • Wigilie klasowe (wychowawcy)
  • Przedstawienie Bożonarodzeniowe klasy I –III (A. Bakuła, wychowawcy)
  • Konkurs Kolęd i Pastorałek (M. Kamińska-Lorych)
  • Konkurs plastyczny – Warmiński Jarmark Świąteczny (świetlica)
  • Akcja Przedsmak Świąt klasy 0 – III (wychowawcy)
  • Warsztaty Bożonarodzeniowe (świetlica)
  • Koncert kolęd (M. Kamińska-Lorych)
  • Świąteczne śniadanie klasy 0 – III (wychowawcy)
  • „Przedsmak Świąt” – kiermasz ciast (wychowawcy)
  • Mikołajkowy turniej piłki nożnej klasy I – III (K. Szewczyk, P. Kuźmicki)
  • Kiermasz Książki Angielskiej (A. Bakuła)
  • Konkurs plastyczno – językowy (A. Bakuła)

Styczeń

  • Dzień Babci i Dziadka (świetlica)
  • WOŚP ze Stojedynką (A. Domańska, A. Kowalska, A. Bakuła)

 Luty

  • Dzień Życzliwości – Walentynki (nauczyciele języków obcych, Samorząd Uczniowski)
  • Tydzień języka polskiego 14 – 18.02.2022r. (M. Sosnowski, A. Wąsowski)
  • Dzień Bezpiecznego Internetu (G. Kamiński, D. Pęcherzewska, wychowawcy)
  • Pancake Day – słodki koniec karnawału klasy 0 – III (A. Bakuła)
  • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych klasa II (A. Organista)
  • Walentynki (A. Bakuła, I. Kowalska, B. Lipka-Kosakowska)

Marzec

  • Dzień Dziewczynek (wychowawcy)
  • Dzień Wiosny (Samorząd Uczniowski)
  • Dzień Liczby Pi (A. Pskiet, M. Siwa)
  • Kangur Matematyczny (W. Borucka, A. Pskiet, M. Siwa)
  • Wielkanocne warsztaty dla najmłodszych klasy 0 – III (wychowawcy)
  • Warsztaty Wielkanocne (świetlica)
  • Zawody pływackie (K. Szewczyk, P. Kuźmicki)
  • Dzień św. Patryka (A. Bakuła, I. Kowalska, B. Lipka-Kosakowska)
  • Dzień Międzykulturowy (A. Bakuła, I. Kowalska, B. Lipka-Kosakowska)
  • Konkurs „Świetlik” (A. Sosnowska)

Kwiecień

  • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (wychowawcy, U. Młodzianowska)
  • Kiermasz Książki Angielskiej (A. Bakuła)
  • Dzień ze Stowarzyszeniem Rodzina Katyńska (U. Młodzianowska)
  • Śniadania Wielkanocne klasy 0 – III (wychowawcy)
  • Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego klasy VI –VIII (J. Alińska, E. Zyra)

 Maj

  • Święto Flagi Państwowej i Rocznica Konstytucji 3-ego Maja (U. Młodzianowska)
  • Dzień Mamy i Taty (wychowawcy)
  • Święto Muzyki i Plastyki (M. Kamińska-Lorych, M. Wasilewska – Frągnowska)
  • Wycieczki szkolne (U. Młodzianowska, wychowawcy)
  • Wycieczka całodniowa w czasie egzaminu klas VIII, klasy 0 – III (wychowawcy)
  • Konkurs Matematyczny klasy V (W. Borucka, M. Siwa, A. Pskiet)
  • I Komunia Św. klas III (L. Choromańska)
  • Egzamin ósmoklasisty
  • Wieczorek literacki warsztatów kreatywnego pisania (A. Wąsowski)

Czerwiec

  • Dzień Dziecka (wychowawcy)
  • Dzień Sportu (K. Szewczyk, P. Kuźmicki)
  • Wspomnienia o patronie (U. Młodzianowska)
  • Przekazanie sztandaru szkoły (U. Młodzianowska)
  • Pokaz talentów (M. Kamińska-Lorych)
  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Lipiec

  • Obóz żeglarski (K. Szewczyk, P. Kuźmicki)

 

 Akcje coroczne

  • Akcje: charytatywne, promujące zdrowy styl życia, bezpieczeństwo, talenty, wolontariat
  • „Smaczne, bo polskie” – akcja prozdrowotna klas 0 – III (wychowawcy)
  • Zwiedzamy Olsztyn „Spacerkiem po Olsztynie” klasy 0 – III (wychowawcy)

Oprawa muzyczna wszystkich imprez szkolnych – Monika Kamińska-Lorych
Wystrój szkoły – Anna Rudnicka
Scenografie okolicznościowe – Marta Wasilewska – Frągnowska

Poza  ww uroczystościami w ciągu roku szkolnego będą miały miejsce:

  • wyjścia do teatru, kina, filharmonii,
  • konkursy szkolne i pozaszkolne,
  • przedstawienia teatralne,
  • cykliczne: „Rodzic czyta dzieciom” klasy 0 – III (wychowawcy)
  • inne
Podziel się:

Zobacz również
Współpracujemy
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
WSSE
UWM
Schronisko
Kapitał Ludzki
Olsztyn
Spręcograf
eTwinning
Erasmus +
Cambridge English
English Perfect
ZHR
Instytut Goethego UWM
Zeto
Falco
Wojewódzka Komenda Policji
Przemienieccy
Set point
Uniwersytet dzieci
Szkoła 101 Olsztyn

Społeczny Zespół Przedszkolno-Szkolny 101 w Olsztynie
ul. Mroza 25, 10-692 Olsztyn
tel.: 725 556 612, tel.: 89 523 65 39
Facebook

Na stronie
Polecamy
Najnowsze na stronie
Facebook