• E-dzienniczek

    Sprawdz on-line oceny swojego dziecka

  • Plan lekcji

    Plan zajęć oraz harmonogramy zajęć pozalekcyjnych

  • Jadłospis

    Aktualne dania dostepne w naszej stołówce

Szybki kontakt

Społeczna Szkoła Podstawowa 101 w Olsztynie

ul. Mroza 25
10-692 Olsztyn

tel.: 725 556 612
tel./fax 89 523 65 39

Aktualne godziny zajęć

8.15 – 9.00
9.10 – 9.55
10.05 – 10.50
11.00 – 11.45

11.55 – 12.40
13.00 – 13.45
13.50 – 14.35
14.40 – 15.25

Radosna Szkoła Szkoła odkrywców talentów Szkoła z klasą Dobrze zaprojektowana szkoła - Olsztyn Mistrzowie kodowania Szkoła w pilotażu programowania

Organizacja pracy szkoły

 

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

  • 4 września 2017 – rozpoczęcie roku szkolnego
  • 23 grudnia – 31 grudnia 2017 – zimowa przerwa świąteczna
  • 22 stycznia – 4 lutego 2018 – ferie zimowe
  • 29 marca – 3 kwietnia 2018 – wiosenna przerwa świąteczna
  • 18, 19, 20 kwietnia 2018 – egzaminy gimnazjalne
  • 22 czerwca 2018 – zakończenie roku szkolnego

 

Na podstawie § 5 ust.1 Rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego

u s t a l a m w roku szkolnym 2017 /2018

następujące dni wolne od zajęć dydaktycznych:

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

  1. 18, 19, 20 kwietnia 2018r. (środa-czwartek-piątek) – egzaminy gimnazjalne
  2. 30 kwietnia 2018r. (poniedziałek) – przed Świętem 1 Maja
  3. 2 maja 2018r. (środa) – przed Świętem Konstytucji 3 Maja
  4. 4 maja 2018r. (piątek) – po Święcie Konstytucji 3 Maja
  5. 1 czerwca 2018r. (piątek) – po Bożym Ciele

Jednocześnie informuję, że nauczyciele zapewniają zajęcia opiekuńcze dzieciom, których rodzice zdeklarują taką potrzebę w czasie wyznaczonych dni wolnych.

 

 

Dyrektor

SSP101 w Olsztynie

Izabela Złotkowska

 

Kalendarz uroczystości i imprez „Stojedynki” w  roku szkolnym  2017/2018


 

Wrzesień

  • Inauguracja roku szkolnego
  • Dzień Chłopca (wychowawcy)
  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego (U. Młodzianowska)
  • Europejski Dzień Języków (nauczyciele języków obcych)
  • Wycieczka klas IV – VI sp i VII sp – III gim (wychowawcy)
  • Dni Nauki i Sztuki klas 0-III (wychowawcy), klasy IV-VIIsp, II – IIIgim (A. Tomaszek)
  • Dot day – Święto kreatywności klas 0 – III (wychowawcy)
  • Turniej Piłki Nożnej (kl. 0 – IIIsp)
  • Spotkanie z policjantem klasa I sp (wychowawca)

 

Październik

  • Pasowanie Pierwszoklasisty (J. Słotwińska)
  • Dzień Edukacji Narodowej  (Samorząd Uczniowski)
  • Dzień Papieski (L. Choromańska, ks B. Sułecki)
  • Międzynarodowy Dzień Muzyki (M. Kamińska-Lorych)
  • Pasowanie na Świetliczaka (świetlica)
  • Bal – Halloween (świetlica)
  • Wyjazd do Warszawy klas II- III gim – termin uzależniony od repertuaru warszawskiego teatru (wychowawcy)
  • „Wędruj z mą latarenką” – czytanie baśni warmińskich klasy 0 – IIIsp

 

 Listopad

  • Obchody Dnia Niepodległości (U. Młodzianowska)
  • Święto Ojczyzny klas 0-IIIsp (wychowawcy)
  • Święto Przedszkolaka (B.Podgórska)
  • Halloween (n- le j. angielskiego i j. niemieckiego)
  • Wieczór jesiennej poezji (klasa III jagodowa sp)
  • Jesienne spotkania klas  II i IIIsp ( wychowawcy)
  • Światowy Dzień Pluszowego Misia (Młodszy Samorząd świetlica, biblioteka)
  • Światowy Dzień Pierniczków (Młodszy Samorząd świetlica, biblioteka)
  • Nocowanie w szkole IV-VIIsp i II-III Gim (wychowawcy, wyznaczeni nauczyciele)
  • 11 Listopada – śpiewamy dla Ojczyzny (M. Kamińska-Lorych)

 

Grudzień

  • Mikołajki, Mikołajkowa Loteria Fantowa(wychowawcy, Samorząd Uczniowski)
  • Akcje charytatywne (Samorząd Uczniowski, wszyscy nauczyciele)
  • Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska (Samorząd Uczniowski)
  • Jasełka ( M.Siergiej, L.Choromańska,wyznaczeni nauczyciele)
  • Wigilie klasowe (wychowawcy)
  • Konkurs Kolęd i Pastorałek (M. Siergiej, M. Kamińska-Lorych)
  • Konkurs plastyczny – Warmińsko-Mazurski Jarmark Świąteczny( E. Biegańska)
  • Akcja Przedsmak Świąt klas 0-VII sp i II-III gim ( wychowawcy)
  • Warsztaty Bożonarodzeniowe (Świetlica)
  • Koncert kolęd (M. Kamińska-Lorych)
  • Świąteczne śniadanie klas 0 – III sp (wychowawcy)
  • „Przedsmak Świąt” – kiermasz ciast (wychowawcy)

 

Styczeń

  • Bal karnawałowy  klas 0-III (Młodszy Samorząd, wychowawcy)
  • Dzień Babci i Dziadka (świetlica)
  • WOŚP ze Stojedynką (B. Podgórska, A. Kowalska)
  • Zimowy Bal Stojedynki (Samorząd Uczniowski)
  • Ferie zimowe dla dzieci (kl. I – IVsp) termin 22.01-26.01.2018r. (pierwszy tydzień ferii zimowych)

 

 Luty

  • Dzień  Życzliwości – Walentynki (n – le j. angielskiego i niemieckiego)
  • Dzień Bezpiecznego Internetu (G. Kamiński, wychowawcy)
  • Biała Szkoła (K. Szewczyk, P. Kuźmicki) termin 27.01-03.02.2018r. (drugi tydzień ferii zimowych)
  • Poczta walentynkowa

 

Marzec

  • Dzień Dziewczynek (Młodszy Samorząd)
  • Dzień Wiosny (Samorząd Uczniowski)
  • Wielkanocne warsztaty dla najmłodszych klas 0-IIIsp (wychowawcy)
  • Warsztaty wielkanocne (świetlica)
  • Zawody pływackie ( K. Szewczyk, P. Kuźmicki) 24.03.2018r.
  • Dzień Św. Patryka (n-le j. angielskiego)
  • Dzień Międzykulturowy (n-le j. angielskiego)

 

 

Kwiecień

  • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (wychowawcy, U.Młodzianowska)
  • Śniadania Wielkanocne klasy 0 – III sp(wychowawcy)
  • Kiermasz książki (świetlica)
  • Międzynarodowy Dzień Zdrowia (A.Tomaszek)
  • Egzaminy gimnazjalne

 

Maj

  • Święto Flagi Państwowej i Rocznica Konstytucji 3-ego Maja (U. Młodzianowska, M.Wasilewska-Frągnowska)
  • Dzień Mamy i Taty (wychowawcy)
  • Święto Muzyki i Plastyki (M.Kamińska-Lorych, M.Wasilewska – Frągnowska)
  • Wycieczki szkolne (U. Młodzianowska, wychowawcy)
  • Konkurs Matematyczny klasy V (W. Borucka, M. Siwa, W. Wiśniewska)
  • Wycieczka: Gdańsk. Teatr Muzyczny kl. II – III gim
  • I Komunia Św. klas III sp (L. Choromańska) 15.05.2018r.

 

 

Czerwiec

  • Dzień Dziecka (wychowawcy)
  • Dzień Sportu (K.Szewczyk,P.Kuźmicki)
  • Święto Rodziny klas 0 – III sp(wychowawcy)
  • Zielona Szkoła klas 0-III sp (wychowawcy)
  • Wycieczka jednodniowa klas 0 – I sp(wychowawcy)
  • Przegląd Piosenki Dziecięcej (Ż. Polańska)
  • Pokaz talentów klas 0- VIIsp i II – IIIgim (M. Kamińska-Lorych)
  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Lipiec

  •  Obóz żeglarski (K.Szewczyk,P.Kuźmicki)

 

Akcje coroczne

  • Akcje: charytatywne, promujące zdrowy styl życia, bezpieczeństwo, talenty, wolontariat
  • „Korytarz pełen smaków” klas 0 – III sp (wychowawcy)
  • Zwiedzamy Olsztyn „Spacerkiem po Olsztynie” klas 0 – III sp (wychowawcy)

 

Oprawa muzyczna wszystkich imprez szkolnych – Monika Kamińska-Lorych

Wystrój szkoły – Anna Rudnicka

Scenografie okolicznościowe – Marta Wasilewska – Frągnowska

 

Poza  w/w uroczystościami w ciągu roku szkolnego będą miały miejsce:

-  wyjścia do teatru, kina, filharmonii,

-  konkursy szkolne i pozaszkolne,

-  przedstawienia teatralne,

-  inne.

 


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do celów statystycznych. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji