Office 365

Office 365

Informujemy, iż udało nam się pozyskać nieodpłatny dostęp do platformy Office365. Dzięki temu umożliwimy naszym uczniom dostęp do programów Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Forms, a także do wirtualnego dysku OneDrive i platformy edukacyjnej Teams, którą być może w przyszłości będziemy wykorzystywali do pracy zdalnej, jeśli będzie to wynikało z naszych potrzeb. Klasa VI porzeczkowa otrzymała  już loginy i hasła dostępowe. Pozostałe klasy otrzymają je od wychowawców w najbliższych dniach. Każdy uczeń będzie posiadał konto mailowe do wymiany korespondencji z nauczycielami oraz innymi uczniami.

Logowanie do platformy odbywa się na stronie https://www.office.com/ Należy nacisnąć czerwony przycisk zaloguj się. Następnie wpisujemy otrzymany od wychowawcy login i hasło. Uwaga! – podczas pierwszego logowania należy utworzyć nowe hasło. Obsługa platformy jest intuicyjna. Pomiędzy wybranymi aplikacjami możemy przełączać się naciskając ikonę składającą się z 9 kwadracików obok napisu Office365. Na wybraną lekcję logujemy się wybierając aplikację Teams, a następnie kanał z nazwą przedmiotu. Nauczyciel będzie poprzez kalendarz przygotowywał zaproszenia na lekcję. Wystarczy wtedy na danym kanale nacisnąć dołącz. Teams działa zarówno w przeglądarce internetowej (zalecane Google Chrome)  jak i jako oddzielna aplikacja do zainstalowania na komputerze/urządzeniu mobilnym.

Prosimy o sprawdzenie logowania, a w razie problemów o kontakt z wychowawcą. Do pracy zdalnej na chwilę obecną obowiązującą platformą pozostaje Discord.

Podziel się:

Zobacz również
Współpracujemy
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
WSSE
UWM
Schronisko
Kapitał Ludzki
Olsztyn
Spręcograf
eTwinning
Erasmus +
Cambridge English
English Perfect
ZHR
Instytut Goethego UWM
Zeto
Falco
Wojewódzka Komenda Policji
Przemienieccy
Set point
Uniwersytet dzieci
Szkoła 101 Olsztyn

Społeczny Zespół Przedszkolno-Szkolny 101 w Olsztynie
ul. Mroza 25, 10-692 Olsztyn
tel.: 725 556 612, tel.: 89 523 65 39
Facebook

Na stronie
Polecamy
Najnowsze na stronie
Facebook