Londyn 2019

Strona główna » Archiwum » Londyn 2019

W dniach 11.05-18.05.2019 grupa 15 uczniów klasy VII platynowej wyruszyła na wycieczkę do Londynu. Zwiedzanie stolicy Wielkiej Brytanii rozpoczęliśmy od sławnej dzielnicy Nothing Hill, szukając „filmowych miejsc”.  Zrobiliśmy serię obowiązkowych zdjęć na peronie 9 i ¾ (Harry Potter), znajdującym się na dworcu kolejowym King’s Cross & St.Pancras. W kolejnym dniach również nie brakowało wspaniałych atrakcji- rejs statkiem po Tamizie, w kierunku wspaniałego mostu Tower Bridge, spacer po mieście, podczas którego mogliśmy zobaczyć między innymi katedrę Św. Pawła, okręt Belfast, londyńskie City i Bankside, wizyta na Camden Town, spacer dzielnicą Westminster: Parlament, Whitehall, Downing str.10, Park Św. Jakuba, Pałac Buckingham, Piccadilly Circus, China Town, Leicester Square, Covent Garden. Zwiedziliśmy również kilka ważnych muzeów i galerii- Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Techniki, Muzeum Figur Woskowych, Galerię Tate Modern oraz Galerię Narodową.

Nie zabrakło również czasu na spędzenie popołudnia w teatrze na West End – tam oglądaliśmy wspaniały Musical „Thriller” oraz na przejazd kolejką górską pełną niesamowitych wrażeń do Royal Dock.

Zachwycaliśmy się również przepiękną panoramą Londynu z wysokości 310 metrów po wjechaniu na 65 piętro najwyższego budynku (The Shard). Mieliśmy również możliwość przysłuchiwania się obradom najstarszego na świecie Brytyjskiego Parlamentu.

Zachwyceni stolicą Wielkiej Brytanii wróciliśmy do naszych domów pełni nowych wrażeń i wielu niesamowitych doświadczeń.

Podziel się:

Zobacz również
Współpracujemy
Hufiec Warmiński ZHP im. Ryszarda Knosały
WaszaEdukacja.pl
Ambasador przyjaznej edukacji
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
WSSE
UWM
Schronisko
Kapitał Ludzki
Olsztyn
Spręcograf
eTwinning
Erasmus +
Cambridge English
English Perfect
ZHR
Instytut Goethego UWM
Zeto
Falco
Wojewódzka Komenda Policji
Przemienieccy
Set point
Uniwersytet dzieci
Szkoła 101 Olsztyn

Społeczny Zespół Przedszkolno-Szkolny 101 w Olsztynie
ul. Mroza 25, 10-692 Olsztyn
tel.: 725 556 612, tel.: 89 523 65 39
Facebook

Na stronie
Polecamy
Najnowsze na stronie
Facebook