Zanzibar School of Hope

Strona główna » Aktualności » Zanzibar School of Hope
Zanzibar School of Hope

Zanzibar School of Hope to mała, lokalna szkoła w wiosce Nungwi na Zanzibarze, założona w 2015 roku. Szkoła ta działa na zasadzie organizacji non-profit, nie jest finansowana przez rząd, tylko z datków ludzi dobrej woli. Jej mottem są słowa Nelsona Mandeli: “Edukacja jest najpotężniejszą bronią, której można użyć, aby zmienić świat”.

 Celem tej szkoły jest dotarcie do najbiedniejszych rodzin, których trudna sytuacja materialna nie pozwala na posłanie dzieci do szkół oraz wspieranie i wzmacnianie pozycji sierot, dzieci i młodzieży pochodzących z tych rodzin poprzez zapewnienie im opieki i wsparcia w zakresie edukacji szkolnej, zdrowotnej oraz przekazywania umiejętności szkolenia zawodowego. Szkoła oferuje darmową edukację dzieciom, których rodzin nie stać nawet na niewielkie opłaty, czy wydatki związane z zakupem ubrań lub przyborów szkolnych.

Nungwi to tradycyjna, konserwatywna wioska. Jest to główna przyczyna dużego braku zainteresowania miejscowej ludności edukacją. I z jednej strony to miejsce to przepiękne rajskie plaże, z drugiej – smutny obraz ubóstwa i braku wykształcenia.

Z powodu braku wykształcenia i nieznajomości języka angielskiego wiele osób ma trudności ze znalezieniem pracy, nawet jeśli istnieje wiele możliwości zatrudnienia w branży turystycznej na tym obszarze. Wiele z tych miejsc pracy jest podejmowanych przez ludzi pochodzących z kontynentalnej Tanzanii lub innych krajów afrykańskich, pozostawiając ludność Nungwi bez szans skorzystania z tych możliwości.

Długoterminowym celem Zanzibar School of Hope jest  zapewnienie lokalnej młodzieży możliwości poprawy standardów życia w przyszłości.

W 2015 roku szkoła liczyła początkowo 20 uczniów, którzy uczyli się w malutkim budynku. Już po czterech miesiącach liczba uczniów wzrosła do ponad 60, co spowodowało, że część zajęć odbywała się w plenerze. Dzięki zbiórce funduszy w 2016 r. szkoła mogła przenieść się do większego budynku. Po kolejnej akcji zbierania funduszy budynek został rozbudowany i obecnie znajduje się tam 6 w pełni wyposażonych sal lekcyjnych, toaletę, plac zabaw, biuro i kuchnię.

Obecnie do szkoły uczęszcza ponad 200 dzieci w wieku 3- 6 lat, a szkoła zatrudnia  6 nauczycielek. Warto zwrócić uwagę, iż pensje nauczycielek nie są stałe, a uzależnione są od miesięcznych wydatków szkoły (czynsz, prąd, woda pitna kupowana w cysternach, produkty żywnościowe na posiłki dla dzieci, przybory szkolne, środki chemiczne, lekarstwa). Czynsz za budynek jest bardzo wysoki, a ponieważ szkoła nie czerpie żadnych zysków, aby zdobyć środki na pokrycie  wysokich kosztów,  dyrektor, wolontariusze i nauczyciele zbierają fundusze dla Zanzibar School of Hope. Poszukują oni sponsorów i prywatnych darczyńców, którzy zechcą wesprzeć szkołę finansowo i rzeczowo.

Przedmioty, które są obecnie potrzebne to:

–  kredki

– ołówki

– książki lub zeszyty do pisania

– książki w języku angielskim

– gumki

– temperówki

– linijki

– nożyczki

– kreda do tablicy

– tablice znikopisy

– krzesła lub stoły do ​​zajęć

– farba do ścian

– pasta do zębów

– lekarstwa na problemy skórne

– ubranka dla dzieci w wieku 3-6 lat

– Zabawki dla dzieci

– cysterna wody

 

Każdy wkład jest  bardzo mile widziany.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

https://zanzischoolofhope.wixsite.com/project/children-project

https://www.worldpulse.com/community/users/james/posts/62798

https://trip-drop.com/en/listings/zanzibar-school-of-hope/

oraz Na Instagramie: #school of hope

i na facebooku: #community schools chain

Podziel się:

Zobacz również
Współpracujemy
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
WSSE
UWM
Schronisko
Kapitał Ludzki
Olsztyn
Spręcograf
eTwinning
Erasmus +
Cambridge English
English Perfect
ZHR
Instytut Goethego UWM
Zeto
Falco
Wojewódzka Komenda Policji
Przemienieccy
Set point
Uniwersytet dzieci
Szkoła 101 Olsztyn

Społeczny Zespół Przedszkolno-Szkolny 101 w Olsztynie
ul. Mroza 25, 10-692 Olsztyn
tel.: 725 556 612, tel.: 89 523 65 39
Facebook

Na stronie
Polecamy
Najnowsze na stronie
Facebook