„Wszystkie Kolory Świata”

Strona główna » Aktualności » „Wszystkie Kolory Świata”
„Wszystkie Kolory Świata”

Stojedynka już kolejny raz bierze udział w projekcie edukacyjnym UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Tegoroczna odsłona projektu jest jego szóstą edycją. Poprzednie pięć edycji kampanii cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas w akcji uczestniczyło ponad 3 tysiące placówek z Polski. Dzięki zaangażowaniu całych społeczności lokalnych na przestrzeni lat udało się pozyskać prawie 3,4 miliona złotych na ratowanie życia dzieci w krajach takich jak Sierra Leone, Czad, Sudan Południowy czy Angola. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci. Wierzymy, że dzięki Państwa zaangażowaniu uda się nam w tym roku pomóc kolejnym tysiącom dzieci.

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać charytatywne laleczki, będące symbolem pomocy jakiej chcą udzielić swoim rówieśnikom. Każda z nich będzie miała imię, hobby i cechy  charakterystyczne dla kraju, z którego pochodzi. To dzieci, przystępując do pracy, same zdecydują, jakiego kraju reprezentantem ma być laleczka.

Do wspólnego udziału w akcji serdecznie zapraszamy Rodziców i wszystkich członków rodzin naszych uczniów. Dzięki współpracy międzypokoleniowej z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki.

Wykonane prace uczniowie przekażą na specjalnie zorganizowaną w szkole aukcję, a chętne osoby będą mogły zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny. Za zebrane w ten sposób pieniądze UNICEF zakupi szczepionki dla dzieci.

Termin wykonania laleczek  7. 02.2022

Szczegóły projektu oraz szablon lalki dostępne u opiekuna projektu – p. Agnieszki Pskiet.

Zapraszamy do działania. Dobrze się bawiąc, możesz pomóc potrzebującym!!!

Wszystkie Kolory Świata- plakat

Podziel się:

Zobacz również
Współpracujemy
ECDL
Hufiec Warmiński ZHP im. Ryszarda Knosały
WaszaEdukacja.pl
Ambasador przyjaznej edukacji
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
WSSE
UWM
Schronisko
Kapitał Ludzki
Olsztyn
Spręcograf
eTwinning
Erasmus +
Cambridge English
English Perfect
ZHR
Instytut Goethego UWM
Zeto
Falco
Wojewódzka Komenda Policji
Przemienieccy
Set point
Uniwersytet dzieci
Szkoła 101 Olsztyn

Społeczny Zespół Przedszkolno-Szkolny 101 w Olsztynie
ul. Mroza 25, 10-692 Olsztyn
tel.: 725 556 612, tel.: 89 523 65 39
Facebook

Na stronie
Polecamy
Najnowsze na stronie
Facebook