Pascal Kuźmicki

Strona główna » Aktualności » Pascal Kuźmicki

Pascal Kuźmicki jest uczniem klasy VI rumiankowej. Żeglarstwo poznaje od najmłodszych lat. Jako zawodnik  Nauticus Yacht Club Olsztyn rozpoczął treningi sportowe w wieku ośmiu lat. W sezonie 2021 zwyciężył w regatach z cyklu Puchar Olsztyna, zajął piąte miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Młodzików. Mimo młodego wieku Pascal reprezentował Polskę podczas Międzynarodowych Regat Żeglarskich w Zadarze w Chorwacji.  W sezonie 2022 Pascal objęty został przygotowaniami do Mistrzostw Polski w klasie Optimist. Za swoje osiągnięcia Pascal otrzymał nominację do Kadry Wojewódzkiej Młodzików. Pascal Kuźmicki regularnie staje na podium regat z Cyklu Pucharu Polski. W zawodach o Puchar Trzech Ryb Pascal Kuźmicki zajął 3 miejsce, a w Regatach żeglarskich o Puchar Lata zwyciężył nie dając szans swoim konkurentom. Aktualnie Pascal Kuźmicki zajmuje pierwsze miejsce  w rankingu Pucharu Polski w stawce 300 zawodników w tej klasie. Pascal Kuźmicki jest uczniem ,który odnosi sukcesy sportowe. Godnie reprezentuje szkołę, klub oraz kraj na zawodach sportowych. Pascal jest zawodnikiem uporządkowanym, obowiązkowym, kulturalnym i niezwykle pracowitym. Świetnie godzi obowiązki ucznia i sportowca.