„Błękitna Szkoła” Hel – Sea Park – Łeba

Strona główna » Aktualności » „Błękitna Szkoła” Hel – Sea Park – Łeba
„Błękitna Szkoła” Hel – Sea Park – Łeba

W dniach 21-24 maja 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w czterodniowej wycieczce, która była nie tylko okazją do odpoczynku i zabawy, ale także do zdobycia wiedzy i bliskiego kontaktu z naturą. Wycieczka obfitowała w atrakcje i była niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników.

Pierwszy dzień naszej wyprawy spędziliśmy na Półwyspie Helskim. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od udziału w warsztatach edukacyjnych, podczas których dzieci mogły dowiedzieć się wiele o faunie i florze regionu oraz o ochronie środowiska morskiego. Warsztaty były bardzo interesujące i pouczające, a prowadzący potrafili przyciągnąć uwagę dzieci ciekawymi opowieściami i praktycznymi pokazami.

Następnie uczestniczyliśmy w pokazie fok w Fokarium na Helu. Widok tych uroczych ssaków morskich dostarczył dzieciom mnóstwo radości, a możliwość obserwacji ich w naturalnym środowisku była niezwykle wartościowym doświadczeniem.

Po pokazie odbyliśmy spacer po Półwyspie Helskim, podziwiając malownicze widoki i ciesząc się piękną pogodą. Spacer pośród sosnowych lasów i nadmorskich wydm był doskonałą okazją do integracji i relaksu na świeżym powietrzu.

Drugi dzień naszej wycieczki spędziliśmy w Parku Rekreacyjno-Edukacyjnym Sea Park w Sarbsku koło Łeby. Sea Park to miejsce, gdzie dzieci mogły bliżej poznać życie morskich stworzeń i uczestniczyć w różnorodnych atrakcjach edukacyjnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i interaktywne wystawy, które w przystępny sposób przekazywały wiedzę o morzu i jego mieszkańcach.

Dzieci miały również okazję zobaczyć makiety wielorybów w rzeczywistej wielkości oraz odwiedzić park miniatur latarni morskich, co było niezwykle ciekawe i inspirujące. Cały dzień był pełen wrażeń i dostarczył dzieciom nie tylko zabawy, ale także cennych informacji o przyrodzie i ekologii.

Trzeciego dnia wycieczki udaliśmy się na wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego, aby podziwiać słynne ruchome wydmy. Spacer po wydmach był nie tylko okazją do podziwiania spektakularnych krajobrazów, ale także do zrozumienia, jak wyjątkowe i zmienne może być środowisko naturalne. Dzieci z zachwytem wspinały się na piaskowe wzniesienia, a widok z najwyższych punktów dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Wycieczka była wyjątkowym i niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich uczestników. Dzieci miały okazję połączyć naukę z zabawą, zwiedzić interesujące miejsca i spędzić czas na łonie natury. Każdy dzień dostarczył nowych wrażeń i był cennym doświadczeniem, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Podziel się:

Zobacz również
Współpracujemy
ECDL
Hufiec Warmiński ZHP im. Ryszarda Knosały
WaszaEdukacja.pl
Ambasador przyjaznej edukacji
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
WSSE
UWM
Schronisko
Kapitał Ludzki
Olsztyn
Spręcograf
eTwinning
Erasmus +
Cambridge English
English Perfect
ZHR
Instytut Goethego UWM
Zeto
Falco
Wojewódzka Komenda Policji
Przemienieccy
Set point
Uniwersytet dzieci
Szkoła 101 Olsztyn

Społeczny Zespół Przedszkolno-Szkolny 101 w Olsztynie
ul. Mroza 25, 10-692 Olsztyn
tel.: 725 556 612, tel.: 89 523 65 39
Facebook

Na stronie
Polecamy
Najnowsze na stronie
Facebook